Ameliyatsız Yüz Germe

Ameliyatsız Yüz Germe

Cilt Sarkmalarına Yeni Tedavi Yöntemleri

Ultra Skin ultrason dalgaları ile Yüz Gerdirme ve Kaldırma

Ameliyatsız Yüz Germe, Ultra Skin ile odaklanmış (fokuslu) ultrason (ses dalgaları) teknolojisi kullanılmaktadır. Ameliyatsız Yüz Germe uygulamasında cildin alt katmanlarındaki taşıyıcı dokularda odaklanmış kollajen üretiminin harekete geçirilmesi ile ciltte sıkılaşma, toparlanma ve lifting etkisi tek seansta sağlanabilmektedir.

Yüz ve Boyun Germe işleminin faydalarını sıralarsak

  • Artan kollajen üretimi
  • Sağlıklı bağ dokusu
  • Kırışıklarda azalma
  • Elastikiyeti artmış cilt yapısı
  • Gıdının toparlanması
  • Göz kenarı çizgilerinde düzelme
  • Çene hattının belirginleşmesi

Tedavide ciltte sıkılaşma ve lifting etkisi sağlayabiliyoruz. Cilt elastikiyetinin kaybına bağlı olarak oluşan sarkma ve kaş, alın, yanak, ağız kenarı, yüz konturu, çene hattı ve gıdı bölgesi ile göz çevresinde kırışıklıklarında cerrahi bir işlem olmadan düzelme ve gençleşme sağlanmaktadır. Ultraskin cihazı ile yapılan tedavide, ısı enerjisi oluşturan ses dalgaları istenen doku derinliğine odaklanmakta ve cildin üst tabakasına zarar vermeden deri altındaki bağ dokusunda kollajen üretimini arttıran küçük ısı hasarları oluşturulmaktadır.

Ultra Skin Uygulaması Nasıl Yapılır?

Ultrasonik yüz ve boyun gençleştirme sırasında cildin 3 mm ve 1,5 mm altına odaklanmış ultrason dalgaları hedeflenen uygulama bölgelerinde, kollajen üretimini uyaran ısı hasarları oluşturulur. Bu işlem sırasında cilt yüzeyi uygulamadan etkilenmez. Cilt altında taşıyıcı bağ dokusunun bulunduğu derinliğe ulaşan enerji sayesinde dokuda yeni kollajen yapımı uyarılarak güçlü bir sıkılaşma etkisi meydana gelir ve zaman içinde cerrahi olmadan yüz germe etkisi elde edilir.

Ultrason Dalgaları Hangi Bölgelere Uygulanır?

Yüz cildi ve yüz ovalitesinde kaybı olan çene çizgisinde sarkmaları olan hastalarda yanaklara, gıdı bölgesindeki sarkmayı düzeltmek amacıyla boyuna, kaş kaldırmak amacıyla kaş-alın bölgesine, göz dış ve alt kısmındaki kırışıklıkları azaltmak amacı ile göz çevresine, dekolte bölgesindeki kırışıklıkları düzeltmek amacıyla dekolteye uygulanmaktadır.

Cilt Gençleştirme İşlemi Ne Kadar Zaman Alır?

Süresi uygulama yapılan bölgeye göre 30-60 dakika arasında değişmekte olup tüm yüz ve boyuna yapılan uygulama 1 saat kadar sürmektedir. İstenen sonuca ulaşmak için 1-3 seans uygundur.

Ultra Skin Uygulaması Ağrılı mıdır?

Uygulama sırasında hastalar hissettikleri acıyı genelde “iğne batması” ya da “elektriklenme” olarak tanımlamaktadır. Hastaların tercihine bağlı olarak bölgesel anestezi veya sedasyon uygulaması ile ağrı hissini tamamen engellemek mümkün olabilmektedir.

Günlük Yaşantıya Hemen Dönülebilir mi?

Uygulamanın ardından kişi günlük aktivitelerine hemen dönebilir. Tedavi sonrasında ciltte yanık, leke, herhangi bir yan etki oluşmaz. Bazı hastalarda birkaç saat sonra normale dönecek olan hafif kızarıklıklar oluşabilir.

Güvenli Bir Yöntem midir?

Ultrason enerjisi tıpta 50 yıldan aşkın süredir güvenle (gebelerde dahi) kullanılmaktadır.

Sonuçları Ne Zaman ortaya çıkmaktadır?

Uygulama sonrası ilk andan itibaren başlayan etki her geçen gün daha belirginleşir, bir ay sonra etkiler görünür hale gelir, 3 ayın sonunda istenen sonuç gözlenmeye başlar. Tam sonuç alınması ise 6 ayı bulabilir. Ultrason ile cilt gençleştirme ciltte kollajen üretimini uyardığı için sonuçlar uzun süreli kalıcı olmaktadır.

Kimler adaydır?

Yüz ve boyun cildinde elastikiyet kaybı olan tüm kişiler için uygun adaydır