Dermaroller

Dermaroller – Bir silindir üzerinde bulunan saç telinden daha ince mikro iğneler olan tıbbi bir cihazdır. Tedavi, roller cihazının cilt üzerinde gezdirilmesi ile uygulanır.Roller (Microneedling) cilt üzerinde mikro kanallar açarak cildi iyileştirme yöntemidir. Yüz, eller, dekolte ve boyun bölgelerinde bu tedaviyi uygulayabiliriz. Dermaroller tedavisi ince çizgi ve kırışıklıkların giderilmesi veya hafifletilmesi, akne izleri ve scarların belirginliğinin azaltılması gibi antiaging tedavilerinde kullanılır.Aynı zamanda gözenekli cilt yüzeyinin iyileştirilmesi ve cilt çatlaklarının hafifletilmesinde kullandığımız bir tedavi yöntemidir.

Roller cihazı derideki büyüme faktörlerini harekete geçirdiğinden kollajen sentezini başlatır. Kollajen sentezi cildimizin sağlığı açısından en önemli oluşumlardan bir tanesidir. Kollajen sentezi sayesinde cildimizin dolgunluğu ve elastikiyeti artar. Dolayısıyla cildimiz daha sağlıklı, parlak, canlı ve genç görünüme sahip olur.

Kadın ve erkek tüm cilt tiplerinde uygulayabildiğimiz bir tedavi yöntemidir. Tedavi sonrası ertesi gün hafif bir kızarıklık oluşur ancak hemen iyileşir. Roller tedavisi sosyal yaşamı etkilemeyen ve tedavinin hastalar tarafından kolayca tolere edilebildiği popüler bir uygulama yöntemi olmuştur.

Hastanın isteğine ve şikayetine göre tedavi süresi belirlenir. Seanslar 1-2 hafta arayla olabilir ve seans kısıtlaması söz konusu değildir. Diğer tedavi yöntemleriyle kombine edilmesinde bir sakınca yoktur.