Genesis Lazer

Genesis Lazer

Genesis Lazer ile Cilt yüzeyi yenileme, ince kırışıklıklar, güneş hasarı, ciltte kırmızılıkların ve gözeneklerin tedavileri

Genesis Lazer Nedir?

Lazer Genesis prosedürü non-invazif, güvenli ve etkili bir lazer tedavisidir. Genesis lazerin ince çizgilerde, büyük gözeneklerde, düzensiz cilt dokusunda, diffüz kırmızılık ve bazı skarlarda başarılı tedaviler gösterdiği gözlemlenmiştir. Yine Genesis Lazerin bir özelliği tedavi sonrası hastada morarma, aşırı cilt tahrişi istenmeyen yan etkiler yaratmaz. Tedavi topikal anesteziler veya jel kullanmadan rahat bir biçimde uygulanabilmektedir.

Hangi Vücut Bölgelerinde Kullanılabilir?

Hastalarımız özellikle yüz ve boyun bölgelerinde olumlu sonuçlar gözlemlediğini rapor etmişlerdir. Buna ek olarak vücudun diğer bölgelerindeki bazı skarlarda da olumlu sonuçlar görülmüştür.

Diffüz Kırmızılık Nedir?

Diffüz kırmızılık yüzün genel olarak kırmızı görülmesi halidir. Özellikle yanak bölgesinde çok belirgindir. Genişlemiş ve görünümü belirginleşmiş kılcal damarların doğurduğu bir sonuçtur ve genellikle burun, alın ve yanaklarda çok sık rastlanılır.

Tedavi Sırasında Ne Hissedilir?

Hastalarımız tedaviyi rahatlatıcı ve terapatik olaran nitelendiriyorlar. Lazer probunun cildin bir kaç cm üzerinden ileri geri hareketi sonrası ciltte bir ısınma hissedilir. Tedavi sonrası günlük hayata hemen dönülebilir ve elbette güneş koruyucu unutulmamalıdır.

Genesis Lazer Nasıl Etkili Olur?

Cilt yüzeyinin hemen altındaki üst dermisi nazikçe ısıtır ve bu kollajen miktarını arttırır. Kırmızılığı gidermek için ciltteki ısı arttırılır.

Tedavi Öncesi Nasıldır?

Tedavi öncesi genellikle anestezik krem, jel veya buza gerek yoktur. Yüzün makyajdan arındırılması gerekmektedir.

Kaç Seansa İhtiyaç Vardır?

Tedavi neticesindeki olumlu gelişmeyi yaklaşık 4 ila 6 seans arasında görebilmek mümkün. Elbette ki her hastanın durumu ve ihtiyaçları birbirlerinden farklılık göstermektedir.

Cilt Dokusunda Nasıl Bir İyileşme Beklenmeli?

İlerleyen yaşın, güneş hasarının ve skarların yarattığı düzensiz cilt dokusunun 4 ila 5 seans sonunda sağlıklı bir görünüme kavuştuğunu görebilmek mümkün olmaktadır.