Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon tam teçhizatlı Cildiye Kliniğimizde medikal yaklaşım gösterilerek yapılmaktadır. Ayrıca Lazer Epilasyon ünitemizi Fulya, Şişli bölgesine taşıdığımız için olumlu geri dönüşler almaktayız.

Lazer epilasyon da en önemli konu hasta cilt tipinin ve kıl tipinin doğru teşhis edilmesidir.Doğru teşhis konulduktan sonra bu teşhise göre uygulanacak lazer teknolojisine (Alexandrite Lazer, NdYAG Lazer, IPL vb.) doktor tarafından karar verilir.

Lazer Epilasyon Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Hangi Vücut Bölgelerinde Uygulama Yapılabilir?

Lazer Sistemi; yüz, bacaklar, kollar, koltukaltı, sırt gibi bölgeler dahil olmak üzere vücudun tüm bölgelerinde epilasyon yapabilir. Ayrıca; göğüs, meme ucu, bikini hattı gibi hassas bölgelerde de rahatlıkla uygulama yapılmaktadır.

Erkek Lazer epilasyon uygulamaları için telefon görüşmesi yapılması gerekir.

Tedavisi Esnasında Ne Hissedilir?

Bazı hastalar lazer ışınımı anında hafif bir batmaya benzer duygu hissederler. Genellikle herhangi bir ağrı kesiciye veya lokal anesteziye gereksinim yoktur.

Kaç Seans Uygulamaya İhtiyacım Olacak?

Genelde vücut bölgelerinin çoğunluğu 3-6 uygulamaya gereksinim gösterir. Uzun dönemli optimal fayda sağlanabilmesi için gereken tedavi seansı sayısı birçok değişik faktöre bağlıdır, örneğin; kılların kalınlığı, uygulanan bölge, kılların büyüme devresi. İlginç bir şekilde vücuttaki kılların hepsi aynı anda aktif olarak büyümemekte ve aslında üç ayrı evreden geçmektedirler: büyüme, duraklama, ve dinlenme. Tedavi esnasında aktif büyüme evresinde olan kılları tahrip ederek etkili olmaktadır. Diğer kıllar aktif büyüme evresine değişik zamanlarda gireceğinden, herhangi bir bölgede tüm kılları tahrip edebilmek için ilave seanslara gereksinim olmaktadır.

Tedavi Seansından Sonra Ne Olur?

Tedavi seansından hemen sonra uygulama yapılan bölge biraz kızarmış ve kabarmış görünebilir.(kızarıklık tipik olarak birkaç saat içinde kaybolur) Tedaviden sonraki 3-7 gün içinde kıllarınız size yeniden büyüyormuş gibi görünebilir. Aslında bu kılların çoğunluğu tedavi neticesinde yavaşça vücuttan dökülmektedirler yani gördüğünüz büyüme değildir. Seanslar arasında kesinlikle ağda yapılmamalı veya cımbızla kıllar alınmamalıdır, kılların traş edilmesine izin verilir.

Tedaviden Sonra Günlük Aktivitelerimde Bir Kısıtlama Söz Konusu Mu?

Tedaviden sonra günlük normal aktivitelerinize hemen geri dönebilirsiniz. Eğer güneşe maruz kalacaksanız tedavi bölgelerinde güneş kremi kullanmanız tavsiye edilir. Her zaman olduğu gibi güneşlenme sürenizi sınırlamanız iyi bir fikirdir. İlave olarak doktorunuz size özel formüllü bir cilt bakım ürünü tavsiye edebilir veya sizin cilt tipiniz için özellikle hazırlanmış bir cilt bakım kürü verebilir.

Lazer Epilasyon Zararları ve Yan Etkileri Nelerdir?

Bazı hastalarda güneş yanığına benzer şekilde hafif kızarıklık ve ciltte bölgesel kabarma görülebilir. Bu yan etkiler tipik olarak birkaç saat veya daha az sürede yok olur. Çok ender vakalarda su toplama görülebilir. Tedavinin fayda ve riskleri konusunda doktorunuza danışıp tam bilgi alabilirsiniz.

Sonuçlar Ne Kadar Süre Kalıcıdır?

Lazer Sistemi’nin uygulama yapılan bölgedeki büyüyen kılların sayısındaki neden olduğu azalma süreklidir. Kılların büyümeleri sırasında üç değişik evreden geçmeleri ve her kılın bu evrelerden diğerlerinden bağımsız olarak farklı zamanlarda geçmelerinden ötürü, bir tek lazer seansında uygulama yapılan bölgede tüm kılları yok etmek pratik olarak imkansızdır. Yapılan klinik çalışmalarda iki seans tedavi görmüş hastalar bir sene süreyle izlenmiş ve kıllardaki azalmanın bu süre boyunca kalıcı olduğu ve değişmediği tespit edilmiştir. Sonuçlar bireylere göre değişiklik göstermekle beraber, genel olarak arzu edilen sonuçların elde edilmesi için 3-6 seansın gerektiği görülmektedir.