Lazerle Dövme Silme Tedavisi

Geliştirilmiş lazer teknolojilerinden olan Q-Switched NdYAG lazer özellikle dövme silme tedavisinde kullanılıyor.

Lazer ışınları cilt üzerinde renk işlevini gören pigmentleri parçalıyor ve böylelikle bağışıklık sistemimizdeki hücrelerimizin onları yok etmeleri kolaylaşıyor.

Tedavi siyah renk kullanılmış dövmelerde daha etkilidir. Doktor tarafından seçilen farklı dalga boylarında farklı renklerde olan dövmeleride silme imkanı bulunmaktadır.

Her hastada farklı şekilde olan dövme aynı zamanda farklı marka ve boyalarla yapıldığı için tedavi kişiye çok özel olmaktadır. Kişinin cilt rengi, dövmenin yaşı ve dövmenin uygulama derinliğide tedaviye etkileyen faktörler arasındadır. Bu nedenle tedavi sonuçları da hastadan hastaya farklılık göstermektedir.

Dövmenin büyüklüğü ve rengi, hastanın yaşı ve cildinin sağlık durumu tedavi süresini doğrudan etkiler. Dövmelerde yapılış itibarıyla Amatör ve Profesyonel olarak ta ikiye ayrılır. Dolayısıyla seanslar en az 4 seans olabilmekte ancak bu bazen 10 seanstan yukarı kadar çıkabilmektedir. Her medikal tedavide olduğu gibi bu tedavide de riskler vardır. Tedavi öncesi ve sonrası yapılması gerekenlere dikkat edilerek ve doktorunuzla birlikte bu risklerin minimuma indirmek için gerekli önlemler alınmaktadır.