PRP

PLAZMA Tedavisi Nedir?

Platelet-Rich Plasma zenginleştirilmiş trombosit plazmadır. Trombosit dediğimiz kan hücreleri doku iyileşmesi ve doku yenilemesinde önemli bir rol oynar.

Trombositi Nasıl Elde Ederiz?

Özel bir kit ile hastanın kanı alınıyor ve yine özel bir santrifüj cihazı alınan kanı yüksek hızda ve belirli sürede döndürerek trombositi ayrıştırıyor.

Neden Doğal ve Güvenilir Bir Yöntemdir?

Tedavide hastanın kendi kanı kullanılıyor, dışarıdan hiçbir madde eklenmiyor ve bu nedenle doğal bir yöntem oluyor. Yine hastanın kendi kanının kullanılması ile alerji riski de yok oluyor ve bu da tedaviyi güvenli kılıyor.Hangi Cilt Sorunlarının Tedavisinde Uygulanabilir? PRP tedavisi tüm yüz bölgesinde, boyun, dekolte ve el sırtında uygulanabilir. Bu bölgelerde istemediğimiz değişikliklerin temelinde iki büyük ana etken vardır; Cildimiz yaşlandığında derinin yapısı ve hücrelerinde oluşan olumsuz durum cildin genel görünümüne yansır. Ciltte sarkmalar, gıdık oluşumu, cildin incelmesi, yaşlılık lekeleri ve kırışıklıklar meydana gelir. Güneş cildimizde olumsuz etki gösteren diğer bir etkendir. UV ışınları cildimizde kırışıklıklara, lekelere ve kuruluğa yol açar. PRP tedavisi ile tüm bu olumsuz etkenler sonucu oluşan lekeler hafifletiliyor, sivilce izleri gideriliyor ve cilt daha sağlıklı bir görünüm kazanıyor.

PRP Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İşlem Süresi Ne Kadardır?

Hastadan alınan kan santrifüj den geçirilip tekrar hastaya enjekte edilmesi 30 dakikayı geçmeyen bir işlemdir.

Tedaviye Ne Kadar Süre İhtiyacım Olacak?

Cildin gereksinimine ayda bir kere olmak üzere toplam 3 – 4 seans uygulanabilir. Tedaviyi 6 -12 ay sonra tekrarlamak gerekir.

Etkisi Ne Zaman Görülür?

Tedavinin ilk olumlu etkilerini görmek 3 – 4 hafta sürebilir. Ciltteki sağlıklı görünüm zaman geçtikçe artacaktır. Cildinizin ihtiyacına göre diğer önerilebilecek tedaviler ile cildin sağlığı ve güzel görünümü geliştirilebilir.

PRP Uygulamasından Beklentiler Neler Olmalıdır?

Kozmetik amaçlı PRP uygulaması birçok beklentiyi karşılayacak üstün özelliklere sahiptir. Çünkü;

  • Uzun etkilidir,
  • Deriyi en doğal biçimde yeniden canlandırır, yapılandırır,
  • Kolay ve güvenli biçimde uygulanır,
  • Sadece yeni kolajen oluşumunu değil, derinin tüm yaşamsal işlevlerini destekler.
  • Kırışıklıkları ve çizgileri deriyi “doldurarak” değil “gençleştirerek” giderir.

İlk uygulamadan sonrası sağlanan parlak sağlıklı görünüm bir süre sonra hafifçe gerileyebilir, bunun için ardışık uygulamalar yapılmalı ve gençleştirici etkinin yığılmasını sağlamalıdır.

İşlem Sonrası Cildim Nasıl Görülecek?

Ciltte kızarıklık görülür ancak birkaç saat sonra kızarıklık kendiliğinden kaybolur.