Somon DNA

Somon DNA Aşısı ile Cilt Yaşlanmasının Etkilirini Silin

İçeriğindeki “Saf Hyaluronik Asit” ve “Somon Balığı” spermlerinden elde edilen DNA molekülü sayesinde, ciltte hücre yenilemesi sağlar. Aynı zamanda hızlı bir gençleşme ve canlandırma etkisi yaratır.

Cilt yenileme konusundaki yeni arayışlar, yaygın olarak kullanılan protokollerin gelişmelerine ya da tamamen bırakılmalarına neden olmuştur. Son dönemlerde, kombine yaklaşımlardan alınan sonuçlar daha fazla memnuniyet sağlamış ve etkin sonuçlar görülmüştür. Kombine tedavi yaklaşımlarında, yepyeni ve etki gücü son derece yüksek yeni nesil “İNTERAKTİF BİO-REVİTALİZASYON PROGRAMI” doğmuştur.

Yeni Nesil Biyolojik Canlandırma programı BIOGENEVITY; “Hyaliapase” ve “Nucliapase” olmak üzere iki fazdan oluşmaktadır.

HYALIAPHASE, %20’lik yoğunlukta ve 1.000.000 dalton moleküler ağırlıkta, enjekte edilebilir visko elastik hyaluronik asit solüsyonudur.

NUCLIAPHASE ise 7,5 mg/ml yoğunlukta, enjekte edilebilir, somon balığı spermlerinden elde edilen DNA molekülüdür. Bu iki faz sayesinde cilt nem kazanır. Alt derinin metabolik faaliyetleri artar. Deride artan vasküler endotelyal büyüme faktörü sayesinde, kan akışı artar. Bu sayede bölgesel oksijenlenme hızlanır.

Önemli miktarda su molekülünün yerinde yönlendirilmesiyle, endojen hyaluronik asit artar. Serbest radikaller yoğun biçimde temizlenir. Fibroblastlar uyarılarak, kolajen üretiminin artmasını sağlar. Kılcal kan damarlarının oluşumları büyük çapta teşvik edilir. Ayrıca UV radyasyonlarının neden olduğu zararlara karşı koruma sağlanır.

Uygulama Prosedürü

İki aşamalı olarak geliştirilmiş olan bu tedavi yönteminin ilk aşamasında uygulanan HYALIAPHASE ile 15 gün arayla çok yoğun bir nemlendirme işlemi yapılır. İki haftada bir uygulanan ikinci aşamadaki NUCLIAPHASE’da ise; “SOMON BALIĞI” spermlerinden elde edilen DNA molekülleri, cilde enjekte edilir. Yeterli ve optimal nemlendirme elde edilmesi için beşinci haftada, yine önceki HYALIAPHASE uygulanmasında olduğu şekilde iki haftada bir olmak üzere NUCLIAPHASE uygulaması yapılır.

Cildin kurumuş olduğu durumlarda istenirse şok terapisi de uygulanabilir. Şok terapisinde; 15 gün süre bırakarak üç kez HYALIPHASE ve onlara ilaveten üç kez NUCLIAPHASE uygulanır. Protokolle planlanmış tam döngü tamamlandığında, sonuçların optimum düzeyde sürdürülebilmesi için, her üç ayda bir tekrarlanması önerilir.

Uygulama Sonrası

Hastalar her uygulamadan sonra ciltlerinin biraz daha canlandığını gözlemler ve her sabah daha genç bir ciltle uyanırlar. Somon DNA’sının ciltteki bu etkisinin sebebi bilimsel araştırmalar sonucu ortaya konmuştur. Araştırma sonucunda “SOMON BALIĞI” sperminin insan cildindeki eksilen proteinleri tamamlayabilen en iyi kaynak olduğu bilgisine ulaşılmıştır.