AntiAging Tedaviler

Anti Aging Nedir?

Antiaging konusu ile ilgili başlangıç aslında şöyle bir iç konuşma geçebilir aklımızdan. Bir gün aynaya bakarız ve yüzümüzdeki çizgileri fark ederiz. Nereden geldi bu çizgiler? Yaşlılık mı? Çok mu güneşte kaldık? Aşırı stres mi? Kirli Hava mı? Sigara mı? Buna tek bir cevap bulmak zor ve kompleks bir oluşum olduğunu bilmek gerekir. Sadece hücrelerdeki değişiklik değil kollajen azalması, hormon kaybı gibi nedenlerde bu faktörlere eklenebilir. Bütün bu etkilerin biri ya da birkaçı bir araya gelip cildimizdeki o çizgileri yaratabilir.

Anti Aging Tedavileri Nelerdir?

Botoks Kozmetik Tedavisi

Botoks tedavisi Dermatolog doktor tarafından kaşlar arasında, dudak kenarlarında, göz kenarları ve alında olan kırışıklıkların ameliyat gerektirmeden giderilmesi işlemidir. Tedavi süresi kısadır ve bu süre içerisinde birkaç küçük enjeksiyon kırışıklıklarınızda ortalama 4 ay sürecek bir iyileşme görebilirsiniz. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterir.

Dolgu Maddeleri

Bir diğer ameliyatsız uygulama olan Dolgu Maddeleri yöntemi yüzdeki kırışıklıkların, derin sivilce izleri, yara sonucu ortaya çıkan çizgiler gibi istenmeyen şekil bozukluklarının giderilmesinde kullanılan ağrısız acısız bir yöntemdir. Dolgu maddelerinin istendiği bir diğer konuda dudak kalınlaştırma yada dudak şekillendirmesidir. Dolgu maddeleri cilt içine enjekte edilir ve cildin altında kırışıklık yaratılan bölgeleri doldurur.

Kimyasal Peeling(Soyma)

Yukarıda saydığımız yüzdeki sıkıntıların giderilmesindeki diğer bir yöntemde Kimyasal Soyma işlemidir. Kimyasal Peeling yöntemi esasında çok eski bir Mısır yöntemidir ve bugün modern tıp için esin kaynağı olmuştur. Bu tedavi çeşitli türde güvenli asitler kullanır ve cilt üzerindeki katmanlarda yer alan ölü hücrelerin ki cildi cansız ve kalın gösterirler ortadan kaldırır. Kimyasal Soyma tedavisinin faydaları; Cilt yumuşaklığı ve doğal parlaklığın sağlanması Sivilcelerin giderilmesi ve izlerinin azaltılması Güneşin zararlarından oluşan çizgilerin hafifletilmesi

Cilt Bakımı

Ortalama 2 ayda bir yapılmasını önerdiğimiz cilt bakımı esasında yüz ve boyundaki cildin temizlenmesi işlemi cildinizin yanı sıra bir rahatlama seansı olarak ta görülebilir. Cilt bakımında; Dış etkenlerle kirlenmiş cildin temizlenmesi ve doğal yapının korunması sağlanır. Cildinizin ihtiyacı olan maddelerin temini ve koruyucu katmanın oluşumuna katkıda bulunur. Cildin daha güzel ve bakımlı görünmesi ile birlikte kişi kendini psikolojik olarak ta iyi hisseder.