Fraksiyonel Lazer

Fraksiyonel Lazer ile Cilt Yenileme

Fraksiyonel Lazer Cilt Yenileme ’de (Resurface) son yılların devrim niteliği taşıyan en önemli lazer teknolojisidir.Tedavide cilt yüzeyi yenilenir, cilt tonu, doku yapısı ve rengi yeniden sağlanır. Böylelikle cilt genç, sağlıklı ve parlak bir görünüm kazanır.

Kırışıklıklar, ince çizgiler, sivilce izleri ve cilt lekeleri tedavilerinde kullanılan fraksiyonel lazer en çok yüz, boyun ve ellerde uygulanır.

Bu tedavide işlem gören alan hızla yeni ciltle ve yeni dokuyla iyileşme gösterir. Seans aralıkları 4 hafta olan tedavide genellikle 5 – 6 seans uygulanır. Seans aralarında fraksiyonel lazer tedavisi yapısı itibarıyla cildin kendi kendini onarmasını sağlar.

Akne İzleri

Tedavisi en zor olan şikâyetlerden biri olan sivilce izlerinde Fraksiyonel Lazer çok başarılıdır. Diğer tüm tedavi yöntemleri ya yan etkisi nedeniyle ya da düşük başarı oranlarıyla tercih edilmemektedir.

Cilt Çatlakları

Giderilmesi en zor olan cilt problemlerinden biridir. Esasında daha çok kozmetik açıdan bir sıkıntıdır ancak tedavisi için teknoloji geliştirilmeye devam edilmektedir. Fraksiyonel lazer bu çalışmalar ışığında cilt çatlaklarında belirgin bir azalma meydana getirebilmiştir. Ortalama 3 – 6 seans uygulanmaktadır.

Dudak Üstü Çizgileri

Kliniğimizde en çok tedavisi istenen bölgelerden bir tanesi de dudak üstü çizgileridir. Fraksiyonel lazer klinik çalışmaları sonuçlarında bu kırışıklıkların giderildiği ya da en azından azaltıldığı izlenmiştir.

Boyun Gençleştirme

Cildimizin yaşlanmasının izlerini en çok boyun bölgesinde izleriz. Tüm yüz bölgesinde yapılan fraksiyonel lazer tedavisi boyun bölgesi ile birleştirildiğinde ortaya çok daha genç görünümlü ve sağlıklı bir cilt çıkar.

Ellerde Kırışıklık ve Lekeler

Güneşe en çok maruz kalan bölgemiz olan eller kırışıklık ve lekeden nasibini epeyce alır. Fraksiyonel lazer tedavisi hem kırışıklık ve hem de leke tedavisinde gösterdiği başarılı sonuçlarla memnuniyet vericidir.