Mezoterapi

Saç Mezoterapisi

Mezoterapi ihtiyacımız neden oluşur? Erkek veya kadın birçoğumuz saçımızı kaybederiz. Saçımız kan dolaşımından saç kökü ile beslenir ve diğer kozmetik besleyicilerden mahrum kalır. Saçın ihtiyacı olan gerekli vitamin ve mineraller direk olarak saçlı bölgenin altına saç köküne en yakın yere uygulanır. Genellikle haftada bir uygulanan ve toplam 8-10 seans gerektiren bir tedavidir.

Yüz Mezoterapisi

Mezoterapinin tercih nedenlerinden bir tanesi de sadece yüzde değil dekolte de, elde ve boyunda da uygulanabilmesi. Mezoterapinin etkinliği cilde verilen vitamin ilaçlarının tam gerekli dokulara enjekte edilebilmesinden kaynaklanıyor. Bunu cilt üstüne sürülen kozmetikler sağlayamıyor. Ciltte oluşan mükemmel canlılık ve parlaklık ciltteki kollajen ve elastinin birlikte çalışarak cildin gerilip toparlanmasını sağlar.

Yüzde mezoterapi diğer cerrahi müdahalelerin tersine daha doğal ve güvenli bir tedavidir. Mezolift tedavisinde cildinizin gereksinimi olan vitaminler, mineraller ve amino asitler direk olarak cilde verilir ve böylelikle cildin metabolizması harekete geçirilir, cildinizin görünümünde çok önemli rol oynayan kollajen ve elastin üretimi destekler. Cilt yaşlandıkça kan dolaşımı azalır ve sonucunda cilde giden oksijen miktarı azalır. Bunun yanı sıra cilt yeterince beslenmediği için toxinleri dışarı atamaz ve cilt erken yaşlanma izleri göstermeye başlar.

Vücut Mezoterapisi

Vücut mezoterapisi sellülitte, ergenlikte ve hamilelikte oluşan çatlaklarda ve yara izlerinde etkilidir. Genellikle 4 ila 9 hafta süren tedavide haftada iki kez olmak üzere uygulanır. Tedaviden alınan sonuçlar daha uzun vadeli kalıcıdır ancak senelik uygulamalar devam ettirilmezse vücut eski haline dönmeye başlar.