İple Yüz Germe

İp ile yüz gerdirme işleminde kullanılan malzeme insan vücudunda eriyebilen cerrahi ipliğidir. Kardiyovasküler tedavilerde zaten kullanılan ipler yan etki sıkıntısını büyük oranda ortadan kaldırıyor. Dolayısıyla yöntemin güvenilirliği artıyor.

Cerrahi yöntem gerektirmeden lokal anestezi altında uyguladığımız yöntemde cilt altına yerleştirdiğimiz PDO (Polidiaksanon) ipler cildi kaldırabiliyor.

Tedavi sonrası cilt geriliyor, kırışıklıklarda azalma meydana geliyor. Aynı zamanda cilt dokusunu kaldırıp kolajen etkisi yarattığından doğal bir iyileşme sürecini başlatıyor.

Yaklaşık 6 ila 8 ay cildimizde yer alan ipler bu süreç içerisinde cildi gerip sarkmalarda yardımcı oluyor. Cilt toparlanmış gözükürken sağlıklı bir görünüme kavuşuyor. Kırışıklıklarda gözüken iyileşmede hastaları memnun edecek düzeyde olabiliyor. Tedavinin etkisi diğer uygulamalarla karşılaştırıldığında daha uzun ve etkili olabiliyor. Tedavinin olumlu sonuçlarını kişiden kişiye değişmekle beraber yaklaşık 2 yıl süreyle görebilmek mümkün.

Ekisinin 2 ila 3 hafta sonra daha iyi görülebilmesi mümkün. Cerrahi müdahale olmadan daha pratik ve hızlı tedavi sonuçları almak isteyenler için ve geleceğin önemli tedavi yöntemlerinden biri olmaya aday tedavi yöntemidir.