Lazerle Cilt Yenileme

Lazerle Cilt Yenileme Neyi Tedavi Eder?

Yüzünüzdeki yaşlanma ile ilgili çeşitli semptomları her seansta tedavi etme kapasitesine sahiptir. Bu semptomlar arasında; ince çizgiler, kırışıklıklar, yüzün dokusunda bozulma, cilt gerginliği ve elastikliğinin azalması, kırmızı ve benekli lekeler, ince kılcal damarlanmalar vardır. Sonuç, genç, pürüzsüz ve canlı bir yüz görünümüdür. Lazer aynı zamanda ellerdeki, göğüsteki ve boyundaki lekeler ve renk düzensizlikleri ile diğer yaşlanma belirtilerini de tedavi etmektedir.

Lazerle Cilt Yenileme Neden Diğer Tedavilerden Daha İyidir?

Tek seansta değişik yerlerdeki pek çok değişik semptomu tedavi etmesinin yanında hastayı rahatsız etmeyen, invazif olmayan ve güvenli bir yöntemdir.

Lazerle Cilt Yenileme Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

Cinsiyet farketmeden ciltte yaşlanma belirtileri veya güneşten yıpranmış bir cildiniz varsa Lazer ile cilt yenilemeyi daha genç ve sağlıklı görünmek için düşünmelisiniz.

Lazerle Cilt Yenileme Nasıl Uygulanır?

Uygulama sırasında: Lazer cihazının hassas cam ucu cildinize dokundurularak yoğun ışık atışları yapılır. Lazer cihazının ucunda özel soğutması olduğundan, ışığın sebep olduğu ısının cilt yüzeyinize hasar vermesi engellenir. Genellikle bu uygulama acısız geçer ama hastamızın rahatsızlık hissettiği durumlarda özel bir anestetik krem uygulanabilir. Tedavi seansları genellikle 10-15 dakika sürer ve tam bir program dört ila altı seans arasında oluşmaktadır. Uygulama sonrasında: Normal hayatınıza ve aktivitelerinize hemen dönebilirsiniz. Nadiren de olsa birkaç saat ile birkaç gün arasında kaybolan ciltte kızarma veya lekeler gibi tedavi işaretleri oluşabilir. Her seansta kademeli bir iyileşme göreceksiniz ve tedavi programı sonunda da belirgin bir iyileşme ile karşılaşacaksınız. Tedavi edilmiş cilt tedavinin hemen sonrasında iki-üç hafta kadar bir süre güneşe daha hassas olmaktadır ve güneşten bronzlaşmış ciltlere genellikle uygulanmamaktadır. Lazerle uygulanan tedavinin sonuçları cildin doğal olarak soyulmasıyla birlikte, iki hafta içinde görülür. Ciltte meydana gelmiş olan kırmızılık yok olur. Pigmentli lezyonların tedavisi sırasında, yüzeyde bulunan melanin, lezyonların daha koyu bir renk almasına neden olur, daha sonra bu renk silikleşerek hafifler. Işık enerjisi üretimi ya da kollajenin şekil verme özelliğini uyarır; sonuç olarak ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltarak, yaşlanmakta olan cilde sağlıklı bir görünüm kazandırır