Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu ihtiyacımız neden doğuyor?

Dudak dolgusu ile küçük dokunuşlar yaparak dudaklarımıza estetik görünüm kazandırabiliriz. Sağlıklı, güzel, dolgun ve düzgün şekle sahip dudaklarımız olmasını istiyoruz çünkü yüzümüzün çehresini tamamlayan en önemli tarafı dudaklarımız.

Dudak dolgusundan ürken insanların ürkmelerinin asıl nedeni bazı uluslararası ünlülerin dudaklarıyla ilgili aşırıya kaçmalarından ve doğal olmayan bir görünüme sahip olmalarından kaynaklanmaktadır. Hatırlatmak isteriz ki dermatolog olarak yüz yapısının ve dudağın doğal görünümünün anatomisini biliyoruz ve bu tür uygulamalardan kaçınırız.

Dudakların tümüne hacim kazandırmak gerekmez. Dudağınızın daha iyi görünmesini istediğiniz belirli bölgesine özel bir çalışma yapılabilir. Örneğin: sadece üst dudak, sadece alt dudak, ya da sadece üst dudağın üst ortası gibi.

Dudaklarda dolgu maddeleri ile kazandırılan estetiği şöyle sıralayabiliriz;

  • İnce dudaklara hacim kazandırmak
  • Dudak üstündeki dikey çizgileri azaltmak veya yok etmek
  • Dudak kontörünün ortaya çıkarılması
  • Dudak dolgunlaştırma
  • Dudak kenarlarının aşağıya sarkmalarında düzelme
  • Sonucunu işlem sonrası o anda görmek mümkün. Uygulama nedeniyle hafif bir şişlik olacaktır ancak 24 saat içinde şişlik iner ve sonucu daha rahat gözlemlersiniz. Bazen 1-2 gün süren morarmalar olabilir.

    Dudaklarınız doğal olmayan bir görüntüye sahip olmayacak ve hatta öptüğünüz de dahi kendi dudağınızdan farklı bir his yaratmayacaktır. İşlemin kendisi 30 dakikayı aşmaz ve işlem sonrası normal hayatınıza dönebilirsiniz. O gün için yüzünüzle ilgili masaj gibi işlemlerden kaçınmak gerekir.